Toshiba Suzumi Plus RAS-B10N3KV2-E, RAS-10N3AV2-E

COP - účinnost topení
3.2

• , zakoupeno v Baxx.cz

• 4 módy:chlazení, topení, odvlhčování, foukání
    • velmi tichá vnitřní i venkovní jednotka,sousedi nic neslyší,velmi úsporná A++! ke klimatizaci máte nárok na změnu tarifu od E.on na tepelné čerpadlo. to je 20hodin levnějšího proudu denně!
    • nic..

klimatizaci můžu vřele doporučit!! opravdu kvalitní!!

Dálkové ovládání
Ener­getická třída
A ++
COP - účinnost topení
3.2

Vlastnosti :

• El. třída 'A ++ / A+ '
  • DC hybridní invertorová technologie PAM + PWM
  • Kompresor Twin Rotary ( u modelu 16,18,22 )
  •  Normované hodnoty COP vyššími než 4!
  • Vynikající parametry provozu i při částečném zatížení
  • Úsporná invertorová technologie
  • IAQ filtrační systém proti virům a bakteriím
  • Provedení split a multi split
  • Automatický restart, servisní diagnostika
  • Splňuje ekologickou směrnici 20/20/20
  • Výrobní závod Thajsko

Kompletní technické specifikace:

Jednotky řady SUZUMI PLUS 2013 ( N3KV2E ) se vyznačují čistým a elegantním designem, zcelatvarově shodným s provedením jednotek Super Daiseikai 6.5.

Podobně jako SUPER DAISEIKAI 6.5 poskytují uživateli úsporný provoz a nízkou roční spotřebu energie.

Čistý japonský design umožňuje umístit zařízení do každého interiéru. Standardní velkoplošný,elegantní a nadčasový přední panel je možné zaměnit za panel ve stříbřitém trendy provedení.

Řada vnitřních jednotek N3KV2 2013 se vyznačuje velmi tichými vnitřními jednotkami, jejichž provoz je takřka neslyšný.

Využití všech výhod invertorové technologie, přesného řízení provozu mikroprocesorem, stejně jako propracovaná koncepce pasivního filtračního  systému - to vše jsou základní předpoklady pro maximální uživatelský komfort.

Hlavní přednosti - Hybridní invertorová technologie s režimy PAM a PWM přináší plně digitální řízení výkonu, vysokou spolehlivost a tepelnou pohodu.

Fantastické naprosté ticho

Pro značku Toshiba je samozřejmostí, že tichý provoz je jednou z nejdůležitějších vlastností každého zařízení: to je důvod, proč vyvíjíme systémy pro interiér nenápadné, diskrétní a tiché.

Jejich provoz nesmí rušit uživatele – ani Vás, ani ostatní členy domácnosti, ani sousedy.

Invertorové nástěnné jednotky N3KV2 patří mezi nejtišší nástěnné jednotky ve své kategorii, jejichž hlučnost je pouhých 20db(A). A venkovní jednotky nabízejí taktéž excelentně tiché provozní parametry.

IAQ filtrační systém proti virům a bakteriím

Toshiba velmi efektivně přispívá ke zlepšení kvality ovzduší okolo Vás a Vašich blízkých. Díky účinné filtraci je filtrovaný vzduch zdravější, čistší,svěží a přináší optimální komfort do Vašeho domova.

Účelem filtrů, které tvoří druhý stupeň filtrace IAQ, je zvýšit účinnost čištění a zlepšit parametry vzduchu v místnosti. Přírodní látky obsažené ve filtrech mají učinnost přibližně 2 roky.Filtr obsahující zeolit je navíc možno regenerovat slunečním zářením. Čištění filtrů se provádí suchou cestou (např. vysavačem)

Zeolitový filtr odstraňoval nepříjemné pachy a neutralizoval chemikálie a látky organického původu. Učinky nového filtru OXI-DEO posiluje obohacení extraktem z kávových zrn a látkou uvolňující vitamín C. Tyto látky napomáhají uvolňování kyslíku a přispívají např. k lepší regeneraci pokožky.

Funkce samočištění - Po vypnutí jednotky je možnost ji vysušit.

Výsledkem je eliminace možnosti vzniku plísní a usazení bakterií. Tento zcela nový a velmi účinný systém redukuje vlhkost přímo na tepelném výměníku. Navenek se projevuje tak, že po vypnutí klimatizačního zařízení zůstává ventilátor vnitřní jednotky ještě přibližně dalších 20 minut v provozu. Po vysušení zbytkové vlhkosti se ventilátor sám automaticky vypne.

Pohodlí je samozřejmostí

Nové bezdrátové dálkové ovládání umožňuje velmi snadnou obsluhu. K dispozici jsou veškeré obvyklé funkce Toshiba

Dvojitý vačkový kompresor

Toshiba již delší dobu věnuje značnou pozornost vývoji nejmodernějších kompresorových technologií. Výsledkem je unikátní tzv. dvoustupňový rotační vačkový kompresor (dále dvojrotační), který se oproti jiným kompresorům vyznačuje mnoha výhodami, jako je vyšší účinnost, nižší spotřeba el.energie, podstatně delší životnost,hlučnost vybrace.

Princip kompresoru

Kompresor obsahuje dvě pevné komory. Vkaždé komoře se plynule otáčí polohovaný píst (excentrická vačka)stlačující chladivo ve spolupráci s pohyblivou komorovou přepážkou.Obě vačky jsou uloženy na jedné hřídeli v protilehlých poloháchtak, aby bylo zajištěno vyrovnání namáhání hřídele a ložisekrotoru.

Konstrukce Výhodou této unikátní koncepce je menší mechanickénamáhání konstrukčních prvků. Výsledkem je nižší potřeba mazánía větší odolnost při nízkých otáčkách než u běžných scroll-kompresorů.Díky své konstrukci je kompresor přímo předurčen pro provozs invertorem. V porovnání s běžnými kompresory je dvojitý rotačníkompresor mnohem menší a kompaktnější, má nižší hmotnost avyšší výkon.

Optimální pro R410A Využití specifických vlastností chladivaR410A přineslo ještě vyšší účinnost. Právě proto mají zařízení Toshibapodstatně nižší spotřebu než zařízení s běžným Scroll-kompresorem.

• tichá
    • Dobře zvládnuté řízení jednotky
    • jen jednoduchý timer pro zapnutí/vypnutí .(s opakováním), nelze nastavit víc úseků ani rozlišit dni v týdnu
    • filtr - malé prachové částice nezachytí (ale stejný filtr má hafo jiných klim)

Také jsem hledal dlouho co koupit, model od Toshiby se mi ale zamluval nejvíc. Chtěl jsem hlavně kvůliva přitápění -dvě místnosti + koupelna v přízemí RD (kalofrig 45cm, bez zateplení stěn nebo stropu, nová okna), plocha cca40m2. Tak nejdřív pár zkušeností s chlazením - jednotka si při auto režimu po ustálení navolené teploty beze ze sítě nějakých 200 -240W - při tomto výkonu je venkovní jednotka jako trošku hlasitější lednička, vnitřní při nastavení na tichý mod slyšet je, ale osobně nemám problém přitom usnout, spíš mě ten zvuk proudícího vzduchu uspává. A nebo si lze nastavit odložený start na čas kdy už člověk chrápe a je mu to jedno. Mimochodem, vnitřní jednotku mám v ložnici!, venkovní je hned za zdí vedle okna, ale uvnitř není na min,. výkon slyšitelná vůbec! (a to jsem fakt netopýr, slyším kdeco)
    Topení jsem zkoušel jen lehce, je zatím dost horko .-) ale i při topení na minimální výkon je odběr podobný a jednotka překvapivě tichá.
    Při vyšším výkonu a vyšších otáčkách kompresoru je hlasitější ( zvuk se ještě trochu liší podle toho jestli se chladí nebo topí), na maximum to slyším i uvnitř ale nepředpokládám provoz této jednotky při teplotách pod 5stupnů (pustím si dřevoplyn)- vím že někdo s tím i topí v mrazu, ale to bych jednotku doporučil umístit na sokl který není spojen s budovou a nebo umístit dál od ložnice. A vpřípadě objektu s malými TZ by to třeba ani nevadilo, protože potřebný vytápecí výkon bude nízký a todíž opět pojede jednotka v nízkých výkonech.

Při chlazení po nachlazení na požadovanou teplotu se vypíná kompresor, vnitřní ventilátor zůstává v provozu na nízkou rychlost, v případě vypnutí ovladačem dojde k přivření lamely a ventík jede neslyšně ještě 3Omin kvůliva vysušení výměníku. V případě natopení na teplotu ventilátor vypíná, lamela zůstává v poslední poloze a asi každé dvě minuty si jednotka opakovaně lehce převaluje ventilátor a tím měří aktuální teplotu v místnosti.

Ještě info ohledně vlastního ovládání - klima(a nejen tahle, ale většina "lepších" značek) má propracované vlastní algoritmy pro řízení nastaveny tak, aby provoz byl co nejefektivnější a pokud možno úsporný (ano, účinnost a spotřeba je do značné míry určena nejen hárdwérem, ale hlavně sw řídící jednotky). Pochopte že ve venkovní jednotce se měří 4teploty, ve vnitřní 3, řídí se otáčky vnitřního ventilátoru, venkovního , otáčky kompresoru a ještě expanzní ventil, pracuje se v režimech odtávání vnějšího výparníku při topení v zimě,a ještě plno dalších situací, a to všechno během teplot měnících se ve velkém rozsahu. Ideální je jednotku ponechat v automatickém režimu, sama si postupně nastavuje parametry dle podmínek a požadované teploty. Píšu to protože jsem od lidí slyšel různé povzdechy, že některý klimy chladí moc, nebo málo, to samý s topením a že to reguluje napiču...... prostě tohle jsou zařízení kde řídící sw často překračuje inteligenci osob s ovladačem v ruce - pokud se v ovladači hrabete furt dokola jak v kyblíku popkornu tak to nebude to pravé .-)).

Zamrzí omezená možnost nastavení časovače(věděl jsem to před koupí), ovšem pro ty kdo chtějí, je možnost koupit dálkáč s rozšířenými funkcemi a pak už máte jak ten timer na celý týden, tak i možnost omezení max. výkonu zařízení, temperaci na 8stC atd.. ale stojí DVA LITRY!!
    Ovládání klimy dálkově třeba přes telefon se dá řešit dalším modulem, ale stojí hodně, a nebo se dá sehnat z čajny něco jiného, naučíte to povely z olvadače. Jiné klimy třeba tyhle fičůry nabízejí, jde o to co preferujete a potřebujete nebo CO CHCETE. Já su koupil základní toshibu bez fičůrek a to mi stačí. Až se ochladí, dopíšu zkušenosti jak to topí.

• Velmi tichá!
    • V noci i ti, co musejí mít naprosté ticho při usínaní ho mít budou - stačí zapnout Quiet mod a zaručuji Vám, že nic neuslyšíte - fakt nic neslyším. Venkovní jednotka to samé - mám ji pod oknem a zkoušel jsem v noci ji mít puštěnou s otevřeným oknem a ani venkovní jednotku jsem neslyšel - Toshiba má prostě nejlepší inverter, kterej při úsporným modu nejde opravdu slyšet. I na nejvyšší výkon jednotka není hlučná, pouze jemně sviští vzduch, ale větrák nijak nehučí
    • Spotřeba A++
    • Comfort sleep - nastavíte si, kolik hodin v noci chcete aby jela (1,3,5,9hodin) a první dvě hodiny po hodině zvyšuje teplotu o 1C, aby když usnete Vám v noci nebyla zima
    • Samočistící funkce - po vypnutí se vnitřní jednotka zavře, ale ventilátor na minimální otáčky běží dál (30min), aby vysušil výměník a tak se tan netvoří plísně a nevzniká zápach
    • Kvalitní provedení, plasty lícují, nic nedrnčí
    • Špičkový produkt
    • Vyšší cena, ale zase máte špičkovej výrobek

Klimatizaci jsem vybíral asi měsíc, četl jsem fóra, prohlížel videa na youtube, pročítal katalogy. Vybíral jsem mezi LG a Toshibou. Instalatérské firmy mi ještě doporučovali jako levnou variantu Sinclair - tu jsem ale nechtěl, nelíbil se mi design a spotřeba byla vyšší než u ostatních dvou značek. Nakonec jsem se rozhodl pro Toshibu - je to leader v invertorové technoligii - Toshiba ji vymyslela a má perfektní parametry účinnosti a spotřeby. Dále rozhodlo to, že mi instalatérské firmy potvrdili, že Toshiba je nejméně poruchová.

• , zakoupeno v Baxx.cz

• 4 módy:chlazení, topení, odvlhčování, foukání
    • nic..

klimatizaci můžu vřele doporučit!! opravdu kvalitní!!